2019. február 23., szombat

Kelly Oram- Csókelvonó kockáknak



Kelly Oram-tól hoztam el nektek a Csókelvonó kockáknak című könyvét. Kelly Oram Arizonában, Phoenix környékén él férjével és négy gyermekével. Tizenöt évesen fejezte be első könyvét, egy rajongói regényt, kedvenc együtteséről, a Backstreet Boysról (ami miatt a családja a mai napig halálra cikizi). Imád olvasni, sokat beszélni, és kanálszámra habzsolni a cukormázat...

Fülszöveg: Libby Garrett Owen-függő. A szuperokos lány, valamiért szentül hiszi, hogy megütötte a főnyereményt a szívdöglesztő kosarassal, miközben a srác még csak mutatkozni sem hajlandó vele, nemhogy felvállalni kilenc hónapja tartó kapcsolatukat. Avery és a kockakommandó nem bírja...

Libby Garrett egy kedves lány, aki a barátja miatt elhanyagolja a barátait, de ő ezt nem veszi észre, így a barátainak kell rávilágítania, hogy el, kell hagynia Owent Jackson. Libby ezt nem látja be, de legjobb barátnője tudja, hogy csak időre van szüksége és rá fog jönni, hogy ebben az egy évben nagyon megváltozott, ő is egy idő után rá jött és elindult a változás útján, amiben Adam segít neki.

Adam-ről amit tudni kell, hogy nagyon jó gördeszkás, ő a legjobb a parkban.  A gimit nem járta ki, mert apukája elhagyta őket, anyukájától pedig elköltözött a húgával együtt. Elkezdett dolgozni, hogy eltudja tartani magát és Kate-t (a húgát).

Nekem nem annyira tetszett ez a könyv. Sok olyan része volt, amit kifejezetten untam, de voltak olyanok is, amelyek tetsztettek, csak abból sajnos kevés volt. 

A szereplőkkel nem volt semmi bajom csak, magával a történettel. Például amikor Libby cserbenhagyta a barátait Owen miatt, vagy Adam-et hagyta cserben, mert Owen megjelent! A könyv elejét nem igazán értettem, mert nem lettek bemutatva a szereplők csak a negyede felé, és addig nem tudtam, hogy ki az Libby például.

Szerintem, aki nálam idősebb (14) jobban tetszene neki ez a könyv! 

Sok olyan könyv van, amit egy bizonyos életkorban még nem értünk, vagy esetleg még nem vagyunk rá felkészülve, ezért ha egy év múlva újra olvassuk, akkor lehet, hogy tetszeni fog. 

Szereplők:
Libby


Adam

Értékelés: 10/5

Írta: Ildó:)

2019. február 17., vasárnap

Kiera Cass- A Korona ( Párválasztó 5. )


Akkor el is érkeztünk a Párválasztó utolsó részéhez a Korona c. könyvhöz. A negyedik részről itt olvashattok bővebben.
Hát azt kell mondjam, hogy igen lassan jutottam el az ötödik könyvhöz, hogy elolvassam, de azért csak sikerült. Végre rászántam magam, hogy minden mást háttérbe szorítsak és ne újdonságokat vegyek, hanem vegyem meg a záró kötetet.

Hát ha úgy összességében nézzük akkor jó történet volt, de lehetett volna jobb is. Vitt magával végig a cselekmény, viszont mégis úgy éreztem, mint az előző kötetnél is, hogy ez egyszeri olvasásra jó volt, de erre nem fogok vágyni hogy újból elolvassam. Ez a könyv sajnos ennyit adott egyszer jó, de utána nincs miért megint újra olvasni. Általában nekem mindig sikerül olyan könyveket elolvassak, amik többszöri elolvasás után sem unalmasak és másodikra, harmadikra is például ugyanúgy sírok rajta, mint legelőször.
Na ez nem az a könyv!
Ha szeretnél két kellemes délutánt, akkor nagyon ajánlom, hogy olvasd el, de semmi izgalmat ne várj tőle, mert nem fogod lerágni a tíz körmöd.

Eadlyn karaktere nekem ugyanazt hozta, mint az előző könyvben, egy ki ha nem én típusú csaj és voltak olyan részek is a történetben amik rettentően idegesítettek.


Ebben a történetben már csak 6 fiú van, Eadlyn édesanyja egészségügyi problémája miatt fel kellett gyorsítani a folyamatot. De még így se tudtam annyira megismerni azokat a fiúkat, akiket szerettem volna. Ahogy jöttek sorban a nevek volt akinél vissza kellett lapozzak, hogy az most kicsoda, mert egyáltalán nem emlékeztem rá.
Eadlyn szülei is kevesebb szerepet kaptak ebben a történetben, amit megint csak sajnálok. Tudom, hogy ez már nem róluk szól, hanem a lányukról és azt is hogy ezzel az utolsó két könyvvel az volt az írónő célja, hogy a másik oldalt is bemutassa, hogy milyen az ha te vagy az, akinek választani kell.
Viszont ha jobban bele gondolok, akkor lehet hogy hagytam volna ezt a két részt már. Mindig az eredeti a legjobb mindenben. Persze teljesen más szemszögből láttuk az eseményeket, de mégsem éreztem magamnak a történetet, mint az első három részben, hogy azt mondjam hogy igen ezek jó részek voltak.


Volt olyan kiválasztott fiú, aki szintén rettentően idegesített, ilyen volt például Henri, aki lehet, hogy sokak szemében úgy tűnne, hogy milyen kis cuki meg aranyos, hogy csak félszavakból érteti meg magát, de így semmi de semmi értelme nem volt, hogy benne volt a hat kiválasztott fiúban. Őt aztán tényleg semmilyen úton módon nem tudtam kiismerni.
Aztán ott volt Kile, aki ugye a palotában nőtt fel és ha már szurkolni kellett valakinek hát neki szurkoltam. Úgy voltam vele kapcsolatban, hogy ha már valakinek meg kell nyerni hát nyerje meg ő, eddig is a palotában volt ezután is ott lesz pont. De hát nem mindig az olvasónak lehet igaza, mert Kile-t szó szerint száműzi Eadlyn, hogy lásson világot és élje az életét, aztán 1 év utána ha akar vissza jöhet.

Ebben a könyvben egy nagyobb szeletet kapunk Erikből, aki Henri tolmácsa volt a Párválasztó alatt. Egy igaz barátként ott áll Eadlyn mellett, meghallgatja, segít neki. Aztán derült égből csapásként jön a felismerés, ami szerintem hamar el lett kapkodva, hogy Erik a nagy Ő, a lelkitárs és egyebek. Na persze mert ez így működik. (bleee)
Még csak örülni sem tudtam, inkább csak ráncoltam a homlokom , hogy mi van? Most ez mégis honnan jött? Miért pont Erik?

A könyv vége felé, olyan dolgok történtek, amiknél csak kapkodtam a fejem és egyszerűen nem tudtam felfogni, hogy mi miért történt. Úgyhogy ha úgy vesszük ez a könyv tetszett a legkevésbé, amit tényleg nagyon sajnálok, mert az első rész teljesen levett a lábamról és amint kiolvastam a könyvet mentem is a következőért.  Vannak olyan könyv sorozatok, amiknél túlzottan sok rész ki jön és addig húzzuk a madzagot, amíg már majdnem elszakad. Na ennél a könyvnél nálam elszakadt és tényleg úgy érzem, hogy a negyedik ötödik rész már nem kellett volna.
Igaz még van kettő Párválasztó történetek c. könyv, ami ide tartozna és illene elolvasni, de nem fogom.

Hát sajnos ezt a könyvet most sikerült lehúznom, de nem lehet mindig pozitív kritikát írni.
De azért örülök, hogy ezt a történetet elolvashattam, és az első három részben egy picit hercegnő lehettem.

Értékelés: 10/6

Írta: Betti:)

2019. február 16., szombat

Kiera Cass- A Koronahercegnő ( Párválasztó 4. )




Kiera Cass Párválasztó sorozatának a 3. részét itt tudjátok vissza olvasni.

Azt már említettem a korábbi bejegyzésemben, hogy ez a történet már Eadlyn hercegnőről fog szólni, aki Maxon és America első szülött gyermeke, igaz csak 7 perccel idősebb, mint az ikertestvére, viszont így ő nyerte el a következő uralkodói címet. Amit nem is biztos, hogy annyira szeretne, mint azt gondoljuk.
Eadlyn 13 éves kora óta ment édesapjával a különböző tárgyalásokra, pénzügyi megbeszélésekre, ami igen unalmasnak hangzik egy 13 éves kislány számára. De mivel ő fogja később az országot irányítani, így kénytelen megtanulni minden ezzel járó feladatot.
Eadlyn-nek az ikertestvérén kívül még van két öccse is, akiket a világon mindennél jobban szeret. A történet legelején már kiderült számomra, hogy az ikertestvérével milyen mély kapcsolatban állnak egymással és hogy ők ketten mindig is számíthattak egymásra. Eadlyn minden gondját baját Ahren-nel beszéli meg, az uralkodással kapcsolatban is ugyanezt teszi és az öccse mindig segíti, támogatja amiben csak tudja.
A másik két testvéréről Ostenről és Kadenről olyan sok információt nem kapunk, mint szerettem volna, de azért így sem volt rossz.


Amit nekem eleinte nagyon furcsa volt megszoknom és a könyv végére is az maradt, hogy itt már eltelt 20 év. Itt Maxon és Mer már nem az a fiatal herceg és hercegné jelölt, akit ugye az első 3 részben megszokhattunk, hanem már komoly felnőttek, akik próbálják a királyságot irányítani. És bárhogy próbáltam elképzelni a 40-45 éves Maxon-t valahogy nem ment. Maxon-nak fiatal korában már az volt a terve, hogy egy olyan országot szeretne irányítani, ahol nincs kasztrendszer, mint ami az édesapja korában volt. Az évek elteltével folyamatosan törölték el az egyre alacsonyabb kasztokat, ami eleinte jól működött, de mégis megmaradt az emberekben az, hogy ki milyen kaszthoz tartozott és ez miatt fent állt egy kiközösítés és ujjal mutogatás, hogy a 7-es kasztban lévő személy miért kaphat olyan munkát mint egy 4-es kasztban lévő. Ezáltal elkezdőtek a zúgolódások, ami ellen Maxon már lassan minden óvó intézkedést megtett, de még ezzel sem sikerült elérnie a kívánt nyugalmat, amit egyszer megálmodott.
Ezért is találták ki America-val, hogy az talán segíteni egy picit az ország nyugalmával kapcsolatban, ha valamilyen eseményre tudnának az emberek koncentrálni. Mivel Eadlyn 19 éves és lassan eljön az uralkodásának ideje, és még nincs a láthatáron egy udvarló sem, így úgy gondolták, hogy egy újabb Párválasztó segítene a feszült helyzet lecsillapításában.
Viszont Eadlyn ennek cseppet sem örül és a háta közepére sem kíván udvarlót, nem hogy 35-öt.
Az apjával kompromisszumot kötnek, hogy amennyiben 3 hónap alatt nem sikerül megtalálnia az igazit, azon nyomban abbahagyják a Párválasztót.
Eadlyn úgy gondolta, hogy hamar kiszórja a jelentkezőket és még 3 hónapnak sem kell letelnie, igen ám de ez igen csak rossz fényben tüntette fel a hercegnőt, ami cseppet sem segít a helyzet megoldásában.

A hercegnő egy hideg, nagyképű, én leszek úgy is az uralkodó, bármit megtehetek stílusú lány, ami nekem már a legelején sem volt szimpatikus, mert így igencsak egy visszataszító embert láthattam, akihez én sem szívesen közelednék. És ezt a stílust mindvégig fent tartja a történetben, amivel cseppet sem tudtam megszeretni a karakterét.
A Párválasztó során bekerült 35 fiú közül, sem tudnék olyat mondani, akit tényleg megkedveltem volna.

Ez a történet számomra már semmilyen izgalmat nem tartalmazott, sőt. Azt nem tudnám mondani, hogy unalmas volt, mert végig vitt magával és kíváncsi voltam, hogy Eadlyn kit miért fog elküldeni.

Itt ugye a másik felet láthattuk közelebbről, hogy milyen hercegnőként választani egy udvarlót és emellett milyen feladatokkal kell megbirkózni. Ami egy komolyabb oldalt mutatott, mint az előző három könyvben. Viszont így annyira nem tudtam megismerni azt a pár fiút, aki ténylegesen szerepelt és szót kapott a történetben.

Ez a könyv tipikusan az a történet, amit jó olvasni, mert tényleg kikapcsol, viszont mégsem ragad el magával. Azt is megmerném kockáztatni, hogy a 4. részt már külön álló kötetként is érdemes elolvasni, mert mindenről információt kapunk, ami az előző könyvekben fontos szerepet játszottak.

Lényegében tetszett a könyv, két délutáni kikapcsolódásnak tökéletes volt, hogy elvonja a figyelmem a hétköznap gondjairól. Viszont nekem ez a történet egyszeri alkalomra szólt és nem hiszem, hogy többször elfogom olvasni. És ezt nem azért mondom, mert nem tetszett, mert tényleg jó volt, de annyira nem ragadott magával, mint például egy K.A. Tucker könyv.

Szereplők:
Eadlyn

Akik a középpontban voltak


Érékelés: 10/8

Írta: Betti:)


2019. február 10., vasárnap

Leiner Laura- Bábel


Leiner Laurának már olvastam könyvét, amit ide kattintva elolvashattok, és a facebookon ki van rakva egy bejegyzés, ha ide kattintotok, akkor megnézhetitek azt is! Ha többet szeretnétek tudni a könyvről ide kattintva, elolvashatjátok az oldalunkon a bejegyzést, amiben Leiner Laura pár könyvét mutatjuk be, és ezek között a Bábelt is, amit most hoztam nektek.

Nagyon tetszett a könyv! Bár elég lassan olvastam, mert a tanulás és egy betegség miatt nem volt sok időm rá. 

Fülszöveg: Zsófi tizenhét éves és RHCP rajongói blogot ír, ezért nem is kérdés, hogy az idei Bábelfesztre egész hetes bérletet vesz, hiszen az utolsó nap sztárfellépője a Red Hot Chili Peppers.

Zsófinak ez lesz élete első fesztiválja, amelyen barátaival, Napsival, Abdullal, Hipóval és Szaszával együtt vesznek részt. Ez pedig azt is jelenti, hogy többnapos, ismeretlen olaszok utáni hajtóvadászat, az orvosi sátorban töltött hosszú órák és a VIP-szekcióba való kétségbeesett bejutási kísérletek is várnak rájuk. A folyamatos bulizás, sátorozás, a koncertek és a legelképesztőbb közös élmények felejthetetlenné teszik ezt a hét napot, sőt, talán az egész nyarat.

„Nagyon örülök, hogy Laurának sikerült megjeleníteni és tökéletesen visszaadni a fesztiválok hangulatát, és kifejezetten tetszik a humora. Gratulálok!” (Gerendai Károly, a Sziget Fesztivál alapítója)

Zsófi egy nagyon kedves lány, aki a barátaival elmegy a fesztiválra és velük együtt sátorozik le Napsi bátyja is a barátjával. Ennek a lányok nem örülnek, hiszen tudják, hogy milyen Boldi és sajnos volt már alkalmuk megismerni egy másik barátját is, aminek nem volt jó vége, ezért nem örültek, hogy egy újabbat ismerhetnek meg.

Nekem az egész könyv nagyon tetszett! Bár az elején, és a vége felé volt olyan rész, ami nem tetszett, de összességében nagyon jó volt.

Szereplők:

Értékeléd:10/10

Írta:Ildó:)